Met je kinderen
Ben je op zoek naar de activiteiten voor volwassenen? Raadpleeg dan hier de 'Activiteiten' -webpagina.
Elly de Ekster
Een gezinsvriendelijke zoektocht doorheen het museum
Neem deel aan een nieuwe interactieve speurtocht door het Begijnhofmuseum en ontdek fascinerende voorwerpen en verhalen uit het verleden. Test je kennis over begijnen terwijl je zoekt naar verborgen schatten en mysteries ontrafelt. Een spannend avontuur voor jong en oud!
Praktisch:
- Voor gezinnen met kinderen (vanaf 4 jaar)
- Prijs: 2 euro (voor 1 begeleidend boekje en een beloning) // UiTPAS kansentarief 0,4 euro
Aanloop naar Stadstoeren: Omwenteling
STORMOPKOMST zoekt samen met kunstenaressen Anna Schlooz en Kapinga Joséphine Muela Kabeya in aanloop naar Stadstoeren naar rituelen die een overgang symboliseren. Aan de hand van experimenten en samenkomsten ontstaat een archief dat kan dienen als een survivalkit. Samen met 6+ én 60+ zoeken ze naar passende manieren om met verandering om te gaan, en tijd te geven aan een overgang.
Van Nacht naar Dag, van Dag naar Nacht, van Winter naar Lente, van Lente naar Zomer, van Leven naar Dood, van Binnen naar Buiten, van Alleen naar Samen, van Ingrediënt naar Eten, van Vuil naar Schoon, van Koud naar Warm. Neem deel aan een van de workshops voor 6+ en 60+. Klik op de datum waarop het jou schikt en schrijf je meteen in:

Streetartparcours 'Kind met inktvlekken'
Kind met inktvlekken is een verhaal over uitbuiting en onrecht, maar ook over verzet, moed en de wil om de loop van de geschiedenis te veranderen. Turnhout beleefde in de negentiende eeuw haar hoogdagen als industriestad. Met de stad van nu als decor neemt Kind met inktvlekken je terug mee naar deze bewogen periode.
Tien imposante muurschilderingen brengen de wereld van Senne tot leven in een ongezien streetartparcours. Je kunt het parcours doorlopen met een gids of audiogids.
De rondleiding is voornamelijk afgestemd op volwassenen. Voor kinderen zijn extra opdrachten voorzien in het pakket.
Meer weten over 'Kind met inktvlekken'.